21 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија Давкова распали по Димитров: Николче... риба не се лови по фармерки и...

Давкова распали по Димитров: Николче… риба не се лови по фармерки и бела кошула !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Супер е што се занимаваш со спортски риболов, Никола. Нас не интересира дали имаш легитимација за рекреативен риболов за 2020 година и дали врз основа на тоа имаш извадено дневна дозвола за риболов на соодветната локација?, праша професорката Гордана Сиљановска, носител на ИЕ1 од ВМРО-ДПМНЕ.

Ако немаш, тогаш риболовот е криволов! П.С. Риби не се ловат во фармерки и бела кошула, напиша Сиљановска.

РЕКЛАМА
- Реклами -