25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Филипче му измери температура на Заев

Филипче му измери температура на Заев

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, заедно со министерот Филипче денеска ја посетија општата градска болница во Кавадарци, за како што напиша на социјалните мрежи, да изразат огромна поддршка на лекарит и здравствени работници кои пожртвувано и макотрпно 4 месеци се најактивно вклучени во борбата со пандемијата на коронавирусот.

При посетата министерот Филипче му измери температура на својот лидер Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -