21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Свет Љубовта е посилна од пандемијата: Внук го ризикува животот во обид да...

Љубовта е посилна од пандемијата: Внук го ризикува животот во обид да ја спаси својата баба болна од Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

За жал најболните збогувања се оние кога има толку многу некажани работи и неисполнети планови. Трогателна сцена беше фатена на влезот во општата болница во Мексико Сити, каде што еден човек заборави на опасноста по својот живот и даде сѐ од себе да ја спаси личноста која многу му значи.

И покрај ризикот од пренесување, еден млад човек се обидел да ја оживее својата баба која умирала од Ковид-19 со тоа што започнал да ѝ дава вештачко дишење.

Внукот ја однел својата баба во болница откако забележал дека има проблеми со дишењето, што е симптом на Коронавирусот. Но, откако пристигнале и ги чекале лекарите на паркингот, состојбата на жената се влошила. Човекот во тој момент не размислувал за своето здравје и веднаш почнал да ѝ дава вештачко дишење со надеж дека ќе ја спаси.

РЕКЛАМА

По неколку минути пристигнале и лекарите за да ѝ помогнат на жената. За жал ова не е приказна со среќен крај. И нивните напори да ја оживеат биле неуспешни. Од фотографиите може да се види тагата на лицето на овој човек откако баба му повеќе не покажувала знаци на живот.

мотика

- Реклами -