13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Свет Почина од корона таткото на српскиот министер за внатрешни работи

Почина од корона таткото на српскиот министер за внатрешни работи

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина од корона таткото на српскиот министер за внатрешни работи

Таткото на министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, Бранко Стефановиќ (66) по неколкудневна борба со вирусот почина од последици од ковид-19.

Како што пренесуваат белградските медиуми, таткото на министерот ја изгуби битката коронавирусот во белградската болница „Драгиша Мишовиќ“.

РЕКЛАМА

Тој бил хоспитализиран веќе неколку дека и се наоѓал во исклучително тешка состојба.

 

- Реклами -