27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЕстрадаСлушнете ја Атиџе како пее- ја сними својата песна "Покрај Брегалница"

Слушнете ја Атиџе како пее- ја сними својата песна “Покрај Брегалница”

 

Атиџе Муратова од документарниот филм „Медена земја“ ја сними својата песна „Покрај река Брегалница“.

За ова информираше на својот „Твитер“ профил кинематографот Самир Љума, кој сподели фотографија од Муратова во студио.

Муратова која неодамна првпат влезе во студио, во таа прилика изјави дека брзо се навикнала на снимањето и била многу пријатно возбудена. Најави дека ќе сними неколку песни.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...