2.8 C
Ohrid
четврток, јануари 21, 2021
Почетна Македонија Филипче: Не се планира отворање на градинките, бидеќи во есен не очекува...

Филипче: Не се планира отворање на градинките, бидеќи во есен не очекува силен бран на коронавирусот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот Венко Филипче и денеска повторно дека не се планира отворање на градинките за скоро.

Министерот вели се покажа дека вирусот нема да исчезне во текот на летото, а наесен не’ очекува уште посилен бран на епидемијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -