21 C
Ohrid
петок, мај 7, 2021
Почетна Македонија Шилегов оздравел од корона вирусот - Го победив невидливиот непријател

Шилегов оздравел од корона вирусот – Го победив невидливиот непријател

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов со два негативни теста на коронавирус, утре се враќа на обврските. Тој убаваа вест ја објави на својот профил на „Фејсбук“.

„Почитувани, вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид 19. Како и вчерашниот и денешниот е негативен.

И официјално, невидливиот противник е победен.

РЕКЛАМА

Се гледаме од утре во секојдневните активности. Ви благодарам на сите за несебичната подршка и убавите мисли и желби во изминативе 16-17 дена.“, напиша Шилегов.

 

 

- Реклами -