26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаРадовишкиот Оџа: Ако треба и во црква ќе влезиме само Зоран Заев...

Радовишкиот Оџа: Ако треба и во црква ќе влезиме само Зоран Заев да стане повторно премиер.

Господинот Заев, почитуваниот премиер, нема да го изгубиме, ќе го добиеме. Сега ќе цркам во микрофон народот да се собере во митингот, вели радовишкиот оџа во неговото видео обраќање кое што е објавено на социјалната мрежа на Фејсбук.

Оваа слика нека ја гледа партијата, ние како организатори во џамијата немаме право да говориме поради партијата, поради почитуваниот премиер. Не во џамијата, и у црква ке влеземе, народот да го собереме. Господинот Заев, почитуваниот премиер, нема да го изгубиме, ќе го добиеме. Сега ќе цркам во микрофон народот да се собере во митингот. После првиот ден на гласањето, истото ќе го повтарм на народот. Господинот Заев се што даде на овие наши малцинства, нека биде здрав и жив, на сите оние. На сите очите им ги отвори, на сите зимници, на сите картички. Тоа е големо благодарност, он најголемо блоагословие ќе добие од Господ. Поздрав на него и на Игор Милев, вели оџата од Радовиш.

infomax

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...