23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Се случи тешка сообраќајна незгода кај село Требеништа-Охрид

Се случи тешка сообраќајна незгода кај село Требеништа-Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

На 8-ми јули 2020 година, во 01:15 часот било пријавено дека се случила сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Требеништа.

– Товарно возило марка „Рено мастер“, со вевчански регистарски ознаки, управувано од страна на 33-годишниот Х.З. од Охрид, излетало надвор од коловозот. Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Охрид, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид, информираатод МВР. (Крај)

РЕКЛАМА
- Реклами -