16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Забава Аудио бомба - Разговор  меѓу Заев и лажната Грета Тунберг- Заев и...

Аудио бомба – Разговор  меѓу Заев и лажната Грета Тунберг- Заев и се пофалил дека го сменил името

Translate (Eng):[gtranslate]

Грета Тунберг: Да, и ми кажа дека сте голем лидер посветен на земјата, обврзан кон иднината.

Зоран Заев: Фала Грета. Подоцна други го сменивме и името, официјалното име на земјата затоа што сакаме да градиме пријателство, да бидеме модерна земја и сега станавме Република Северна Македонија.

Руските пранкери Владимир Кузнетсков и Алексеј Столиров го објавија разговорот со поранешниот премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара со активистката против климатските промени Грета Тунберг и нејзиниот татко.

РЕКЛАМА

Разговорот е снимен минатата година. Во него се слуша како лажната Грета го наведува Заев да зборува за Доналд Трамп и за Емануел Макрон, за спорот со името и бара од него да затвори еден од двата аеородроми поради загадувањето, со што Заев се согласува.

Во ноември минатата година советникот на Заев, Марјан Забрчанец, соопшти дека разоткриле хибриден напад врз кабинетот на премиерот, при што бил злоупотребен идентитетот на младата екоактивистка Грета Тунберг.

 

 

 

- Реклами -