27.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Видео - Да не се чепка местото за зградите на "Бандитот" Нефи...

Видео – Да не се чепка местото за зградите на “Бандитот” Нефи од ДУИ – тоа бил договорот за изборите

Translate (Eng):[gtranslate]

На јутуб каналот „Обнова на режимот“, објавен е разговор помеѓу Александар Николоски, носител во изборна единица четири и Миле Јанакиески, ексминистер за транспорт и врски.

Разговорот е именуван како  Николоски градежна мафија со Нефи во Охрид

Од снимката се слуша како Николоски не дозволува да се чепка местото каде ќе гради Усеини, бидејќи, тоа му било дел од договорот за избори.

РЕКЛАМА

 

 

 

- Реклами -