11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Филипче: Народот слободно може да излезе на гласање, нема да има повторно...

Филипче: Народот слободно може да излезе на гласање, нема да има повторно воведување на рестриктивни мерки

Translate (Eng):[gtranslate]

Во изминатите 24 часа се регистрирани околу 130 нови заболени со коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, потенцирајќи дека се намалува бројот на лицата кои се хоспитализираат во болниците.

Министерот смета дека во земјата нема да има потреба од повторно воведување на рестриктивни мерки, како полицискиот час во Србија.

РЕКЛАМА
- Реклами -