22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаПоранешениот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, заработи 30 дневен притвор но...

Поранешениот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, заработи 30 дневен притвор но полицијата не може да го пронајде.

Судот во Велес во текот на вчерашниот ден му одреди 30 дневен притвор на Владимир Панчевски, поранешен претседател на Кривичниот суд, но потрагата на полицијата по него засега е без успех.

Панчевски вчера не се појавил на рочиштето во судот, а не бил присутен ниту неговиот бранител.

Од МВР потврдија дека се уште неможат да го лоцираат, односно дека потрагата по Панчевски е во тек. „Полицијата постапува по судска наредба за приведување на лицето В.П и во моментот кога ќе бидат создадени услови ќе биде лоциран истиот ќе биде приведен.Се трага на повеќе локации“, информираат од МВР.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...