22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Поранешениот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, заработи 30 дневен притвор но...

Поранешениот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, заработи 30 дневен притвор но полицијата не може да го пронајде.

Translate (Eng):[gtranslate]

Судот во Велес во текот на вчерашниот ден му одреди 30 дневен притвор на Владимир Панчевски, поранешен претседател на Кривичниот суд, но потрагата на полицијата по него засега е без успех.

Панчевски вчера не се појавил на рочиштето во судот, а не бил присутен ниту неговиот бранител.

Од МВР потврдија дека се уште неможат да го лоцираат, односно дека потрагата по Панчевски е во тек. „Полицијата постапува по судска наредба за приведување на лицето В.П и во моментот кога ќе бидат создадени услови ќе биде лоциран истиот ќе биде приведен.Се трага на повеќе локации“, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -