20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Во Македонија никој не се придржува на мерките: Свадба во Струмица (Видео)

Во Македонија никој не се придржува на мерките: Свадба во Струмица (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

И покрај препораките на СЗО да се држи најмалку 2 метра растојание да нема групирање, да се носат задолжително респираторни маски, струмичани се одлучија сред пандемија да прават свадба што е казливо по закон. Погледнете за што станува збор:

 

takvi li merki drzate za viruso ? svadbi nemalo a nekoj moze da prava svadbi ili armas aman be ima li policija i inspekcija u taa drzava ili stanaate kak bugarite AK NE STAVA S PARI STAVA S POVECHE PARI

Posted by Don Vito on Сабота, 11 јули 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -