18.8 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Цело село 15 години гласаат за Заев, а половина од нив немаат...

Цело село 15 години гласаат за Заев, а половина од нив немаат водовод и кaнализациja скоро сите, вели Николоски

Translate (Eng):[gtranslate]

Вистинита приказна за Зоран Заев!

Бев вчера а и пред некој ден во село Банско, струмичко. Таму пола село нема водовод, пола село нема електрична енергија, а скоро цело село нема канализација. 15 години гласаат за Зоран Заев.

И Заев ги лаже дека ќе им направи канализација, па сега пред избори ископал две дупки и ставил една цефка ф-100 и тоа е тоа.

РЕКЛАМА

Но луѓето не се наивни, но цефкава е многу тесна, нема да ја собира канализацијата, и Зоран Заев ни срам ни перде им кажува:

“Како оде надоле, се шире”

Е на таков лажго и манипулант треба да му ставиме крај на 15ти Јули! – Пишува на својата фејсбук страница, носителот на ИЕ4, Николоски, каде објави и видео запис:

Вистинита приказна за лажгото Зоран Заев!

Вистинита приказна за Зоран Заев!

Бев вчера а и пред некој ден во село Банско, струмичко. Таму пола село нема водовод, пола село нема електрична енергија, а скоро цело село нема канализација. 15 години гласаат за Зоран Заев.

И Заев ги лаже дека ќе им направи канализација, па сега пред избори ископал две дупки и ставил една цефка ф-100 и тоа е тоа.
Но луѓето не се наивни, но цефкава е многу тесна, нема да ја собира канализацијата, и Зоран Заев ни срам ни перде им кажува:
“Како оде надоле, се шире”

Е на таков лажго и манипулант треба да му ставиме крај на 15ти Јули!

Posted by Aleksandar Nikoloski on Сабота, 11 јули 2020

- Реклами -