27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија ''Вие патриотите да си го чкртнете името Северна и напишете цела да...

”Вие патриотите да си го чкртнете името Северна и напишете цела да е”: Приведен директорот на скопската Зоолошка, поради објавата на Фејсбук да се шкртне „Северна“ од гласачкото ливче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорот на Зоолошката градина Скопје, Ѓорѓи Галетановски попладнево бил приведен во Секторот за економски криминал поради објава на неговиот профил на Фејсбук.

Објавата денеска на големо се споделува на социјалната мрежа, а во неа, се повиквуаат гласачите кои сакаат да гласаат за една партија да го чкртнат името „Северна“ на гласачкото ливче.

РЕКЛАМА

Повеќе прочитајте на „А1он“.

- Реклами -