16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Дури сега ќе се предложи закон за задолжително носење маски во Србија...

Дури сега ќе се предложи закон за задолжително носење маски во Србија !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека ќе предложи задолжително носење маски во затворен простор.

Ова ќе се однесува на цела Србија, без оглед дали во некое место е прогасена или не вонредна состојба.

Во Србија досега со Ковид-19 се заразени 18.639 лица, од кои 405 починаа, а оздравеле 13.940 луѓе.

РЕКЛАМА
- Реклами -