16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Насер Зибер позитивен на Корона

Насер Зибер позитивен на Корона

Translate (Eng):[gtranslate]

Кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери е позитивен на Ковид-19, потврдија од ДУИ.

Од партијата велат дека Зибери денеска го добил решението дека е позитивен на корона вирусот, но не знаат кога и каде се заразил, бидејќи како што велат во кампањата имал контакт со многу луѓе.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -