11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Бугарски Воз?!- Битолчанка која го остварила своето право на глас пронајдени биле...

Бугарски Воз?!- Битолчанка која го остварила своето право на глас пронајдени биле уште две ливчиња.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Битола откриена изборна нерегуларност.

Денес во 12:55 часот во СВР-Битола од страна на Избирачкиот одбор на Избирачко место бр.102 во ОУ„Елпида Караманли“ било побарана интервенција при што кај лице М. К. која остварила право на глас биле пронајдени уште две ливчиња.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -