19.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДимитар Апасиев со статус на Фејзбук: ''Сите ќе бидите стрелани џабе ни...

Димитар Апасиев со статус на Фејзбук: ”Сите ќе бидите стрелани џабе ни се лижете”

Откако стана извесно дека Левица влегува во Парламент со два пратеника,  нејзиниот лидер Димитар Апасиев објави провокативен статус и збонувачки статус на социјалната мрежа Фејсбук.

-Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев заедно со симбол на срце.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...