12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Левица влегува во собрание со два пратеника, СДСМ и ВМРО со по...

Левица влегува во собрание со два пратеника, СДСМ и ВМРО со по 47?!

Translate (Eng):[gtranslate]

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни избори. Според нивните резултати во парламентарниот состав влегуваат и ДУИ со 13, Алијанса со 10, Левица со 2 и ДПА 1 пратеник.

РЕКЛАМА
- Реклами -