10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија МВР: Граѓаните ќе може и денес да си ги подигнат своите лични...

МВР: Граѓаните ќе може и денес да си ги подигнат своите лични карти.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека управните служби при МВР на територијата на целата држава, денес, на денот на изборите, ќе работат само за подигање на лични карти, во периодот од 07:00 до 19:00 часот.

– Целта е да им се овозможи на граѓаните кои претходно поднеле барање да ги подигнат личните карти и да можат да го остварат правото на глас, информираат од МВР.

РЕКЛАМА