10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Мртва трка се уште не се знае кој ќе победи: СДСМ 231.362,...

Мртва трка се уште не се знае кој ќе победи: СДСМ 231.362, а за ВМРО ДПМНЕ 225.470 гласа

Translate (Eng):[gtranslate]

Според податоците што г и објавува ДИК, досега од преброените гласови за СДСМ се 231. 362, а за ВМРО ДПМНЕ 225.470 гласа.

Ова е водство на СДСМ со 36,54 %, пред ВМРО ДПМНЕ со 35,51 %.

ДУИ има освоено 67.125 гласови досега или 10.6 проценти од гласовите.

РЕКЛАМА