23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Најстариот гласач во Македонија: На свои 110 години собра храброст и излезе...

Најстариот гласач во Македонија: На свои 110 години собра храброст и излезе да гласа баба Џеврија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Баба Џеврија на свои 110 години собра сили и излезе да гласа за да биде пример за младите во Македонија.
Целосното интервју ќе може да го погледнете во текот на денешниот ден на Клан Телевизија.

РЕКЛАМА
- Реклами -