22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Лажен профил во име на Левица повикува на протест против изборниот грабеж...

Лажен профил во име на Левица повикува на протест против изборниот грабеж врз партијата

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи е креирана објава која повикува на протест против, како што се вели изборниот грабеж против Левица.

Од партијата демантираат дека го креирале настанот и го повикуваат нивното членство да го пријави настанот.

Сакаме да ве известиме дека овој настан не е креиран од страна на нашата партија, ова е настан креиран од лажен профил. Го повикуваме нашето членство да го пријави/репортира истиот и истовремено ве известуваме дека, партијата во текот на утрешниот ден, ќе поднесе приговори до ДИК, поради извршените неправилности и украдените гласови за Левица!, се наведува во објавата на Левица.

РЕКЛАМА

lider

- Реклами -