27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Ципрас- Му ја честитам победата на братот Заев -Ова е порака за...

Ципрас- Му ја честитам победата на братот Заев -Ова е порака за цела Европа

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот грчки премиер и креатор на Преспанскиот договор, Алексас Ципрас, на Твитер му ја честита победата на лидерот на СДСМ Зоран Заев.

-Благодарение на вашите напори, денес стана посилна пораката за храбри прогресивни сили кои се борат против национализмот, за социјална правда и мир во нашиот регион. Пораката не само за Балканот, туку за цела Европа, напиша Ципрас во пораката до Заев.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -