4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Заев- Ќе одморам со семејството па ќе составам влада- СДСМ сигурни дека...

Заев- Ќе одморам со семејството па ќе составам влада- СДСМ сигурни дека Заев ќе биде премиер

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од утре ќе оди на одмор. Како што изјави за некои медиуми сака да одмори со семејството и да му даде шанса на народот да се одмори од изборниот процес па за кога ќе се врати да состави влада

-Мандатот за составување на следната уште поодговорна и уште поотчетна Влада е кај Зоран Заев, следниот премиер на Република Северна Македонија. Имајќи го предвид изминатиот период исполнет со корона криза и предизборни кампањи, СДСМ се залага во деновите до и околу Илинден граѓаните да може да здивнат од политичките активности на партиите.

РЕКЛАМА
- Реклами -