10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Македонија Пчеларски друштва од Штип и подарија пчели на Атиџе, таа се расплака...

Пчеларски друштва од Штип и подарија пчели на Атиџе, таа се расплака од радост

Translate (Eng):[gtranslate]

По објавувањето на приказната дека на Атиџе и ги украле пчелите пчеларски друштва од Штип сакаа да и донираат пчели на Атиџе, за да и ја надоместат штетата и да и ја вратат насмевката.

Кога Атиџе слушна дека некој сака да и подари пчели се расплака од радост.

Тежок живот сум имала, сум поминала низ многу искушенија, ама секогаш сум се трудела да бидам весела. Имало моменти кога ми било многу тешко, кога сум плачела и сум се прашувала до кога ќе се мачам. И секогаш кога се молев на Бога велев: „Боже, дај им на сите добрина и среќа, па најпосле и на мене“. И пред сето ова да се случи сонував многу. Секогаш ми се појавуваше еден човек во сон и ми велеше: „ Не се секирај, идат убави денови за тебе“. И јас навистина верувам во сонови, тие ми претскажуваат, раскажува таа за mms.mk.

РЕКЛАМА

- Реклами -