22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаПчеларски друштва од Штип и подарија пчели на Атиџе, таа се расплака...

Пчеларски друштва од Штип и подарија пчели на Атиџе, таа се расплака од радост

По објавувањето на приказната дека на Атиџе и ги украле пчелите пчеларски друштва од Штип сакаа да и донираат пчели на Атиџе, за да и ја надоместат штетата и да и ја вратат насмевката.

Кога Атиџе слушна дека некој сака да и подари пчели се расплака од радост.

Тежок живот сум имала, сум поминала низ многу искушенија, ама секогаш сум се трудела да бидам весела. Имало моменти кога ми било многу тешко, кога сум плачела и сум се прашувала до кога ќе се мачам. И секогаш кога се молев на Бога велев: „Боже, дај им на сите добрина и среќа, па најпосле и на мене“. И пред сето ова да се случи сонував многу. Секогаш ми се појавуваше еден човек во сон и ми велеше: „ Не се секирај, идат убави денови за тебе“. И јас навистина верувам во сонови, тие ми претскажуваат, раскажува таа за mms.mk.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...