9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Свет Радев: Доцна е за дијалог, протестите ќе продолжат Борисов мора да си...

Радев: Доцна е за дијалог, протестите ќе продолжат Борисов мора да си оди

Translate (Eng):[gtranslate]

Бугарскиот претседател Румен Радев одговори на повиците за политички дијалог што претходно ги упати спикерот на Парламентот Цвета Карајанчева, пренесува агенцијата БГНЕС.

– Тие требаше да водат дијалог со луѓето, кога беше време. Тие стоеја арогантно, не одговарајќи на нивните потреби, сега е доцна за дијалог. Луѓето веќе не го сакаат тоа, изјави Радев за Бугарското национално радио.

 

РЕКЛАМА