13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија После 21 ден лекување во болница Милошоски ја победи короната и си...

После 21 ден лекување во болница Милошоски ја победи короната и си оди за дома !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио
Милошоски се излекува од корона вирусот.
„После четири дена самоизолација и 21 ден болничко лекување од Ковид19 повторно
дома.Негативен по тест, но расположен по дух и опкружен со најблиските, чии прегратки
со љубов се задолжителна терапија за закрепнување. Уште едно сериозно животно
премрежје е надминато.Срдечно им благодарам на лекарите од Инфективната клиникаСкопје, како и на сите медицински сестри, кои иако се преморени, деноноќно се борат за
секој пациент, “ напиша Милошоски на неговиот фејсбук-профил.

РЕКЛАМА
- Реклами -