16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија На Ленче од СЈО и ги украле двете слепи кучиња

На Ленче од СЈО и ги украле двете слепи кучиња

Translate (Eng):[gtranslate]

Ленче Ристоска, поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство на својот профил на Фејсбук објави дека во текот на ноќта од нивниот двор во село Лешок некој ги украл Астра и Зоне, две слепи хаски со шеќерна болест, и апелираше за помош да се најдат.

НОЌЕСКА ОД НАШИОТ ДВОР ВО СЕЛО ЛЕШОК НЕКОЈ НИ ГИ УКРАЛ АСТРА И ЗОНЕ, ДВЕ СЛЕПИ ХАСКИ СО ШЕЌЕРНА БОЛЕСТ. НЕ ВЕРУВАМ ДЕКА…

РЕКЛАМА

„Она што за некој можеби е играчка за нас е дел од семејството! Астра и Зоне се дел од нашето семејство 8 години и со ваша помош се надевам дека ќе успееме да ги вратиме и дека ќе се дел од нашето семејство уште многу години“, напиша Ристоска на својот профил.

 

 

- Реклами -