13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија МТСП: Продолженото породилно отсуство трае се до завршувањето на времените мерки

МТСП: Продолженото породилно отсуство трае се до завршувањето на времените мерки

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за труд и социјална политика информира дека на работничките кои се на продолжено породилно отсуство, платеното отсуство им трае се додека траат времените мерки за заштита од ширење и превенција од Коронавирус COVID-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -