16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Ромите од Ресен излегоа на улица да протестираат со палење оган: Им...

Ромите од Ресен излегоа на улица да протестираат со палење оган: Им ветиле доколку гласаат на избори нема да му ја исклучат струјата, но за жал денес им ја исклучиле.

Translate (Eng):[gtranslate]

Револтирани Роми денеска излегоа на протест против тоа што им било ветено од страна на власта за време на партиските митинзи дека нема да им биде исклучена струјата, но сепак останале извисени.

Имено Ромите од Ресен денеска видно разочарани од оваа власт започнаа да протестираат со оган среде улица бидејќи како што велат биле изманипулирани од власта.

РЕКЛАМА

На нив им било ветено дека доколку гласаат на изборите нема да им биде исклучена струјата, а денеска се соочиле со прекин на истата.


курир

- Реклами -