30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје.

– Р.К. кој пред неколку недели беше пријавен за исчезнат, е пронајден мртов во Македонија. Неговото безживотно тело е пронајдено закопано во Скопје. Од извршената ДНК анализа и отпечатоци од прстите, е потврден неговиот идентитет, пренесуваат медиумите во Албанија.

Албанскиот медиум Балкан веб наведува дека станува збор за Рик Беу (35), жител на Кревиди кај Каваја.

РЕКЛАМА
- Реклами -