9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Физички нападнат новинарот Љупче Златев

Физички нападнат новинарот Љупче Златев

Translate (Eng):[gtranslate]

Во раните утрински часови во еден скопски ресторан во близина на гимназијата „Орце Николов“ бил нападнат новинарот Љупчо Златев.

На физичкиот напад му претходела куса вербална расправија.

Настанот бил пријавен во полиција и се очекува повеќе детали во текот на денот.

РЕКЛАМА