Физички нападнат новинарот Љупче Златев

Во раните утрински часови во еден скопски ресторан во близина на гимназијата „Орце Николов“ бил нападнат новинарот Љупчо Златев.

На физичкиот напад му претходела куса вербална расправија.

Настанот бил пријавен во полиција и се очекува повеќе детали во текот на денот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here