30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Диџеј Панчо: Ќе ја гушкате универзална ИЛИ ВЕ ВРАБОТИЈА ВО АДМИНИСТРАЦИЈА?

Диџеј Панчо: Ќе ја гушкате универзална ИЛИ ВЕ ВРАБОТИЈА ВО АДМИНИСТРАЦИЈА?

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот музичар Владимир Блажев познат како Диџеј Панчо преку статус на Фејсбук прашува дали ќе ја гушкаат Универзална сала или сите тие ги вработија во администрација и по функции па некако не им се гледа нит слуша?

-Абе ќе ја гушкате универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа нит слуша а?

– А ти Петре да си рушиш и реновираш можеш по дома ова не е нит на мајка ти нит на татко ти, а уште помалце твое. Не можеш да рушиш традиција, историја и симбол на еден град па и на државата, ама па што знаеш ти од уметност и традиција така да ништо ново за тебе?

РЕКЛАМА

#УниверзалнаСалаСимболНаСкопје, стои во неговиот пост на Фејсбук

- Реклами -