19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЗАТВОРСКА КАЗНА ОД 15 ГОДИНИ ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ ЗА КРИВИЧНИ ДЕЛА КОН ДЕТЕ

ЗАТВОРСКА КАЗНА ОД 15 ГОДИНИ ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ ЗА КРИВИЧНИ ДЕЛА КОН ДЕТЕ

Петнаесет години затвор доби кавадарчанец за кривични дела „посредување при вршење проституција“ и „овозможување на употреба наркотични дроги”, спрема дете – жртва. Ова денеска го соопштија од Основен суд со проширена надлежност Кавадарци.

-По одржаната главна, усмена и нејавна расправа, петчлениот кривичен совет при Основен суд Кавадарци, постапувајќи по обвинителниот акт на ОЈО Кавадарци против обвинетиот С.О. од Кавадарци, за сторени кривични дела „Посредување во вршење проституција” од чл. 191 ст.3 в.в. ст.1 од К3 и „Овозможување на употреба наркотични дроги” од чл. 216 ст.2 в.в. ст.1 од К3, спрема дете – жртва, донесе пресуда со која на обвинетиот му изрече казна затвор во траење од 15 години, појаснија од Судот.

 

Извор 24.mk

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...