16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Скопјанец претепан со тврд предмет од својот 19-годишен син.

Скопјанец претепан со тврд предмет од својот 19-годишен син.

Translate (Eng):[gtranslate]

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ф.В.(19) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 23.05.2020 на ул.„Божин Николовски“, пријавениот со тврд предмет го нападнал Џ.В. во дворот на неговата куќа, поради претходна вербална расправија за нерасчистени имотно-правни односи помеѓу таткото на пријавениот и Џ.В..

РЕКЛАМА
- Реклами -