Грците ќе му се одмаздат на Ердоган со тоа што нема да пуштаат турски серии на телевизија..

Грчката телевизија АНТ1 го укина емитувањето турски серии на својата програма во текот на летото, како одговор на одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган Аја Софија во Истанбул да ја претвори во џамија, пренесува „Телеграф.рс“.

Главниот и одговорен уредник Јоргос Пофантис изјавил дека одлуката е донесена и дека наскоро ќе биде претставена новата програма.

По она што се случи со Аја Софија, донесовме одлука сериите да се забранат, изјави Пофантис.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here