22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДобровечер господине Филипче - министер за здраство!

Добровечер господине Филипче – министер за здраство!

Добровечер Македонијо!
Господине Филипче пред две години на истиов начин ви се обратив за слична ваква ситоација и навистина ви бев благодарен за брзата реакција и помош која што ја понудивте.
Денес пак ВЕ ЗАМОЛУВАМ да испратите едно амбулантно возило со лекарски тим, да ја земете госпоѓа Тања од населба Драчево, да ја сместите во болница и да ја излекувате.
Почитуван Министер за здраство, почитувани сограѓани, Тања е самохран родител, беспомошна за работа, социјалната помош и ја укинале бидејки можела да оди со штаки а тоа значи ќе можела да работи (на сликата погледнете и ги нозете).
Почитувани, Тања од денес одлучила да застане пред стокомак во населба Драчево и да бара милостина од сите нас за да се прехрани со ќеркичката и да може да си купи лекарства.
Тања средовечна жена, многу е културна, срамежлива, тивка, со насолзени очи и испружена рака бара спас од сите нас.
Контакт телефон за кој сака да и помогне 076/638-475
За крај ќе ви пренесам една убава реченица од еден земјоделец (албанец по националност) кој што од спротива продаваше зеленчук па откако со Тања го завршив разговорот и и подадов колку што ми се можностите, преминав кај земјоделецот да купам нешто од неговите производи. Откако го избрав производот го прашав колку сум должен а тој ми рече: “ДЕНЕС ТВОЈАТА ПОМОШ КОН ОНАА ЖЕНА НЕКОЈ ОДОЗГОРА ЈА ЗАПИША, ЗЕМИ ГО ЌЕСЕТО СО ПРОИЗВОДИТЕЗА ДА ТОЈ ОДОЗГОРА И МЕНЕ МЕ ЗАПИШЕ ПОКРАЈ ТЕБЕ ДОБАР ЧОВЕКУ” – господине Филипче и вас нека ве запише Тој одозгора за сторено добро дело, ВЕ ЗАМОЛУВАМ🙏

Добровечер господине Филипче – министер за здраство!

Добровечер Македонијо!

Господине Филипче пред две години на…

Posted by Vlado Avramovski on Среда, 29 јули 2020

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...