16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Свет Украинец по трет пат заболел од коронавирус

Украинец по трет пат заболел од коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

Жител на Тернополе, регион во Украина, по трет пат заболува од коронавирусот рече шефот на Министерството за здравство на локалната администрација.

-Постои пациент, твеќе трет пат е заболен со коронавирусот. Мора да разбереме дека дури и оние што се заразиле со вирусот не се безбедни и не значи дека нема да има повторување на болеста, рече официјалниот претставник.

Според податоците на Министерството за здравство, досега во Украина се регистрирани 67.597 случаи на инфекција со коронавирус, а како резултат умреле 1.650 лица.

РЕКЛАМА

Закрепнале 37.394 лица.

- Реклами -