13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија После Илинден не очекуваат уште три споени викенди до крајот на 2020...

После Илинден не очекуваат уште три споени викенди до крајот на 2020 година.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците, 2 Aвгуст (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на Републиката.

До крајот на годината ни остануваат уште 5 празника, од кои три се споени викенди. 02 август (недела), Ден на Републиката, односно 03 август (понеделник) е неработен ден. 8 септември (вторник), Ден на независноста, 11 октомври (недела), Ден на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е неработен ден. 23 октомври (петок), Ден на Македонската Револуционерна Борба и 8 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”.

РЕКЛАМА
- Реклами -