21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПолицијата во Охрид мака си мачи: Малолетни фатени со марихуана, физички нападнато...

Полицијата во Охрид мака си мачи: Малолетни фатени со марихуана, физички нападнато момче заедно со неговата девојка..

На 01.08.2020 година во 05 часот, во СВР Охрид, Д.Р.(19) од Скопје, пријави дека на кеј „Македонија“ во Охрид, бил физички нападнат од засега непознато лице, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот по што ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Димоски.

Истиот ден, додава Димоски, во 00.15 часот, во СВР Охрид, Л.К.(21), пријави дека, пред угостителски објект кај населбата „Коњско“ била физички нападната од Д.Т.(31), двајцата од Скопје. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Ден претходно полицијата во два наврати заплени марихуана.

На 31.07.2020 во 23.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана, лишени од слобода се две 16 годишни лица од Прилеп. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 31.07.2020 во 14.15 часот, полициски службеници на паркинг простор во близина на плажа во Охрид ги привеле А.Х.(19) и М.Т.(21), двајцата од Скопје затоа што кај нив е пронајдена марихуана. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...