22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјанец со автомобил удрил во полициски мотор кај Лагадин- Полицаецот со тешки...

Скопјанец со автомобил удрил во полициски мотор кај Лагадин- Полицаецот со тешки телесни повреди е префрлен во Општата болница Охрид

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во 20 и 30 часот на патиот правец Охрид – Св. Наум, кај местото викано Лагадин, каде возило со скопски ретистарски ознаки удрило во полициски мотор.

Полицаецот со тешки телесни повреди е префрлен во Општата болница Охрид, Оддел Хригурија, а на терен излезен е Јавен обвинител.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...