21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Лежалките на плажа лесно може да ги замените со болнички...

Венко Филипче: Лежалките на плажа лесно може да ги замените со болнички кревет.

Translate (Eng):[gtranslate]

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет. Да ги почитуваме мерките за заштита од Ковид-19, да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци, затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски, објави денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој повторно укажа на препораките: Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете.

РЕКЛАМА
- Реклами -