16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Конечно му се исполна новогодишната желба да си оди дома: Малиот Ајан...

Конечно му се исполна новогодишната желба да си оди дома: Малиот Ајан ја победи болеста, заѕвони на ѕвончето на Детска клиника

Translate (Eng):[gtranslate]

ден од пациентите на Клиниката за детски болести, малиот Ајан ја победи болеста. Оваа информација на својот Твитер профил ја сподели министерот за здравство, Венко Филипче.

-Ајан за Нова година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи, но и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан! <3“, напиша Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -