29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Ни нуркачите не можат да го пронајдат телото на 16-годишното момче...

(Видео) Ни нуркачите не можат да го пронајдат телото на 16-годишното момче во Претор.

Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде
изчезнатото момче, ја прекина потрагата.
Лошите временски услови ја прекинаа потрагата по 16 годишното момче во која се
вклучи тим од 4 нуркачи од МВР.
Се очекува потрагата ќе продолжи утре.

 

ТИЕ УЧАТ ЗАЕДНО СО МОЕТО ДЕТЕ, МНОГУ НИ Е КРИВО. ПЕДАЛИНКАТА БЕШЕ ИСПРАВНА, НЕ БЕШЕ ПРЕВРТАНА, НЕМАШЕ ВОДА ВО НЕА. НЕКОЈ РЕКОЛ ДЕКА ПЕДАЛИНКАТА Е ПРЕВРТЕНА, НЕМА ТАКВО НЕШТО, ДЕЦАТА СКОКАА ОД ПЕДАЛИНКАТА, ИЗЈАВИ ВЕДАТ АДЕМОВСКИ, СОПСВЕНИК НА ПЕДАЛИНКИТЕ.

Месното население и рибрите веднаш започнале потрага, а подоцна се вклучија и нуркачи од Битола, Охрид Скопје, кои во текот на целата ноќ и денеска го пребаруват езерото, но засега безуспешно,затоа што тоа е отежнато поради густите треви и матната вода. Нуркачите велат дека трите момчиња биле непливачи, но никој од нив не носел елек за спасување.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...