16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Во Градиште Охрид непознати лица наплаќале мостарина од 200 денари....

Во Градиште Охрид непознати лица наплаќале мостарина од 200 денари….

Translate (Eng):[gtranslate]

Жестоки реакции на социјалните мрежи за тоа што се случува деновиве во Градиште. Тоше Зафиров премалку објави статус во кој објаснува што затекнал таму. Зафиров пишува:

За да го поминеш овој мост, доколку сакаш да одиш на некој од плажите на Градиште треба на овој момци да им платиш 200 ден небаре нивни е мостот.
Покрај тоа нивниот арогантен однос на највисоко ниво

Не носење на никаква заштитна опрема (Маска, нараквици) со што го загрозуваат здравјето на посетителите.
Немаат никаков означен документ дека тие си го купиле мовчето, не издаваат никаква фискална сметка.
И ти стваат печат на рака како на животно пред колење.
како на пример во Ибица – Шпанија ни на една плажа не се наплаќа влез, ниту пак паркинг за кола, затоа секогаш е преполно.
Од каде ваква дрскост, прашува Зафиров, некој да ти го ограничи правото на движење.

РЕКЛАМА

Тој додава:

15 минити на оваа паранормална пораја не можев да издржам и си заминав од нашето Градиште. Секоја чест на Градските плажи како: Парк, Кадмо, Голден … и многу други кои што нудат навистина професионален пристап, напиша Зафиров на ФБ.

- Реклами -