20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија (Фото, видео) Повеќе од 10.000 туристи ја преполнија Преспа – еве што...

(Фото, видео) Повеќе од 10.000 туристи ја преполнија Преспа – еве што се случува на плажите

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што известуваат колегите од centar.mk денес над десет илјади туристи  се во Преспа.

Преполни се плажите во Сливница, Претор, Отешево, Крани, Долно Дупени, Стење…

Еве каква е атмосферата:

РЕКЛАМА
- Реклами -