10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Заев: Нека му пренесе некој на Али Ахмети дека со 15 пратеници...

Заев: Нека му пренесе некој на Али Ахмети дека со 15 пратеници премиер не се станува !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев изјави дека сака да ги чуе размислувањата и идеите на ДУИ околу предлогот за ротација на премиерската позиција, но укажа дека на државата и е потребен премиер кој што ќе се зафати да работи.

-Не ни треба премиер кој ќе остварува политички агенди. Треба да размислуваме за премиер и министри кои ќе работат за државата и за граѓаните. СДСМ никогаш немал проблем со определбата на кој било кандидат, за која било функција во државата, но за премиер треба да се имаат бројки. Со 15 пратеници, премиер не се добива, рече Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -